Data science

Prowadzący: Mateusz Sieniawski


Kategorie: informatyka

Opis

Hearthstone jest grą karcianą wydaną przez firmę Blizzard. Każdy układa swoje własne talie, którymi walczy z innymi graczami. Sama gra jest skomplikowana, występuje w niej kilka rodzajów klas bohaterów, talie należy dobrać na podstawie kilku tysięcy kart, a każda z nich może posiadać jakieś wbudowane mechaniki czy specyficzne dla siebie sposoby użycia. Każda karta ma swój koszt, który należy zbalansować. Można przywoływać miniony, z których każdy ma odpowiednie życie, atak. Są karty zaklęć, których skuteczność uzależniona jest od sytuacji na planszy. Różne pary a nawet trójki kart mogą się odpowiednio komponować i ich zagranie może dać znaczącą przewagę.

Gra hearthstone, screenshot

Gra ta jest bardzo skomplikowana biorąc pod uwagę liczbę czynników, jakie należy uwzględnić. Podczas warsztatów odpowiemy na pytanie, co sprawia, że jakaś konkretna talia jest dobra. Będziemy analizować setki tysięcy gier, postaramy się je zinterpretować i wyciągnąć z nich jakieś wnioski.

Na pewno będzie dużo rysowania, analizowania i interpretowania danych, modeli predykcyjnych, uczenia maszynowego.

 

Wymagania

  1. Własny komputer
  2. Python

 

Przydatne rzeczy

  • Python (Jeżli ktoś nigdy nie pisał w Pythonie, te warsztaty są bardzo dobrą okazją, żeby się nauczyć. Pod tym linkiem można znaleźć całkiem sensowny tutorial)
  • jupyter notebook (Można pisać w przeglądarce kod Pythona, wygodne przy wizualizacji danych)
  • matplotlib (Biblioteka Pythona przydatna przy rysowaniu wykresów)
  • Pickle (Biblioteka Pythona służąca do serializacji, może być przydatna przy obróbce dużej ilości danych)
  • Jeżeli podczas warsztatów chcesz wykorzystać sieci neuronowe, to polecam zapoznać się z biblioteką Keras użytą np. w tym tutorialu.