Dla uczestników

Zapraszamy do udziału w 13. Wakacyjnych Warsztatach Wielodyscyplinarnych (16-27 sierpnia 2017, Wierchomla Wielka)!

Rejestracja i kwalifikacja przebiega następująco - należy:

 • zalogować się w warsztatowej aplikacji: http://warsztatywww.pl/

 • zapisać się w aplikacji (w zakładce Program) na wybrane bloki zajęć (już wkrótce znajdą się tam opisy poszczególnych warsztatów)

 • wysłać zadania i zakwalifikować się na co najmniej 4 spośród wybranych bloków zajęć

 • wypełnić list motywacyjny i profil

Kwalifikacja na konkretny blok zajęć odbywa się przez rozwiązanie zamieszczonych zadań kwalifikacyjnych, sprawdzanych przez prowadzącego blok. Ostateczna decyzja o kwalifikacji na Warsztaty będzie podejmowana w oparciu o:

 • wyniki kwalifikacji na bloki zajęć

 • list motywacyjny i opcjonalny referat

  • list motywacyjny ma formę kilku pytań, w których prosimy o napisanie trochę więcej o sobie - jakie są Twoje zainteresowania i dotychczasowe osiągnięcia (w tym np. olimpiady, bycie podopiecznym KFnrD, własne prace), czego oczekujesz od udziału w Warsztatach?

  • podkreślamy, że list motywacyjny jest równie ważną częścią zgłoszenia, co rozwiązania zadań kwalifikacyjnych, warto więc wypełnić go w przemyślany sposób

W przypadku dużej liczby dobrych zgłoszeń istotna będzie chęć wygłoszenia krótkiego (15 min.) referatu. Jeśli masz pomysł na taki referat - opisz go w zgłoszeniu. Jeśli chciałbyś coś opowiedzieć, ale nie masz konkretnego pomysłu - skontaktuj się z nami (tj. z kimś z komitet organizacyjnego lub wsparcia merytorycznego podług zainteresowań, ew. z prowadzącym warsztaty) wcześniej i możliwie dokładnie opisz swoje zainteresowania, a postaramy się zasugerować Ci temat do zreferowania.

Bardzo zalecane jest zapisanie się na wybrane warsztaty do 22 czerwca 2017 (jeśli na dane warsztaty nie będzie do tego czasu wystarczającej liczby chętnych, mogą się nie odbyć). Prosimy każdego o zapisanie się na około 5 warsztatów - pomoże nam to dobrać odpowiedni plan zajęć.

Zadania kwalifikacyjne (które znajdują się na stronach warsztatów) oraz formularz zgłoszeniowy (znajdujący się w warsztatowej aplikacji) należy wysłać w nieprzekraczalnym terminie do 5 lipca 2017. Zachęcamy do wcześniejszego nadsyłania zadań - możliwy jest wtedy kontakt z prowadzącym blok zajęć i ewentualne poprawianie zadań.

Wyniki kwalifikacji na Warsztaty (tj. przyjęty/nieprzyjęty) zostaną ogłoszone 10 lipca 2017, wtedy też do osób zakwalifikowanych zostaną rozesłane szczegółowe informacje organizacyjne.

W razie wątpliwości lub pytań - nie wahaj się napisać: warsztatywww@gmail.com.

Terminy

Data Termin
Maj Ukazują się strony wiki warsztatów i zadania kwalifikacyjne
Do 22 czerwca Prosimy o zapisanie się na wybrane warsztaty
Do 5 lipca Rozwiązywanie zadań kwalifikacyjnych i zgłaszanie się do udziału w WWW
10 lipca Ogłoszenie wyników kwalifikacji na Warsztaty
16-27 sierpnia Warsztaty

 

Warsztaty będą odbywać się w Wierchomli Wielkiej. Spać będziemy w Szkole Podstawowej w Wierchomli (Wierchomla Wielka 26, 33-350 Piwniczna-Zdrój).

Śpimy w salach lekcyjnych, "pokoje" są wieloosobowe i koedukacyjne.

Szczegółowe dane o wyjeździe (dokładny koszt, miejsca zbiórki itd.) zostaną podane w późniejszym terminie - koszt udziału w całości warsztatów nie powinien przekroczyć 450 zł. Ten koszt zawiera m.in. noclegi i jedzenie, nie zawiera natomiast dojazdu.

Grupowy dojazd będzie organizowany z kilku dużych miast - można oczywiście dojechać także samemu.

FAQ

 • Jestem jeszcze w gimnazjum, mogę się zgłosić?

  • Tak. Celujemy poziomem zajęć w ambitnych licealistów, jeśli takiemu poziomowi dorównujesz - zapraszamy.

 • Jestem już na studiach, mogę się zgłosić?

  • Niestety, nie. Uczestnikami mogą być osoby idące na studia, ale nie osoby które już studiowały rok lub dłużej. Jeśli jednak chcesz wygłosić wykład (co wiąże się z pobytem tylko na jego czas), skontaktuj się.

 • Zadania kwalifikacyjne są trudne. Jestem w 1. klasie liceum to skąd mam znać [wstaw trudne pojęcie]?

  • Celem zadań kwalifikacyjnych jest właściwe przygotowanie do warsztatów. Owszem, może się zdarzyć, że od ręki potrafisz je rozwiązać. Ale możliwe jest, że musisz nauczyć się np. całkowania czy języka programowania przed ich zrobieniem. Czasem wystarczy wygooglać materiały; a zawsze możesz spytać się prowadzącego zajęcia z prośbą o wskazanie stosownych pomocy dydaktycznych.

 • Zostałem zakwalifikowany na 4 warsztaty. Czy to oznacza, że dostałem się na WWW?

  • Nie - czekaj na oficjalne potwierdzenie kwalifikacji. Otrzymujemy sporo dobrych zgłoszeń, zatem istotne są: oceny z zadań, ew. zakwalifikowanie na więcej niż 4 warsztaty, temat zaproponowanego referatu, osiągnięcia (np. w olimpiadach) i w szczególności ponadprogramowe aktywności (naukowe i nie tylko).