Dla uczestników

Zapraszamy do udziału w 15. Wakacyjnych Warsztatach Wielodyscyplinarnych (1-12 lipca, Zabrze)!

Rejestracja i kwalifikacja przebiega następująco - należy:

 • zalogować się w warsztatowej aplikacji: http://warsztatywww.pl/

 • zapisać się w aplikacji (w zakładce Program) na wybrane bloki zajęć (już wkrótce znajdą się tam opisy poszczególnych warsztatów)

 • wysłać zadania i zakwalifikować się na co najmniej 4 spośród wybranych bloków zajęć

 • wypełnić list motywacyjny i profil

Kwalifikacja na konkretny blok zajęć odbywa się przez rozwiązanie zamieszczonych zadań kwalifikacyjnych, sprawdzanych przez prowadzącego blok. Ostateczna decyzja o kwalifikacji na Warsztaty będzie podejmowana w oparciu o:

 • wyniki kwalifikacji na bloki zajęć

 • list motywacyjny i opcjonalny referat

  • list motywacyjny ma formę kilku pytań, w których prosimy o napisanie trochę więcej o sobie - jakie są Twoje zainteresowania i dotychczasowe osiągnięcia (w tym np. olimpiady, bycie podopiecznym KFnrD, własne prace), czego oczekujesz od udziału w Warsztatach?

  • podkreślamy, że list motywacyjny jest równie ważną częścią zgłoszenia, co rozwiązania zadań kwalifikacyjnych, warto więc wypełnić go w przemyślany sposób

W przypadku dużej liczby dobrych zgłoszeń istotna będzie chęć wygłoszenia krótkiego (15 min.) referatu. Jeśli masz pomysł na taki referat - opisz go w zgłoszeniu. Jeśli chciałbyś coś opowiedzieć, ale nie masz konkretnego pomysłu - skontaktuj się z nami (tj. z kimś z komitet organizacyjnego lub wsparcia merytorycznego podług zainteresowań, ew. z prowadzącym warsztaty) wcześniej i możliwie dokładnie opisz swoje zainteresowania, a postaramy się zasugerować Ci temat do zreferowania.

Prosimy każdego o zapisanie się na około 5 warsztatów - pomoże nam to dobrać odpowiedni plan zajęć.

Zadania kwalifikacyjne (które znajdują się na stronach warsztatów) oraz formularz zgłoszeniowy (znajdujący się w warsztatowej aplikacji) należy wysłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2018. Zachęcamy do wcześniejszego nadsyłania zadań - możliwy jest wtedy kontakt z prowadzącym blok zajęć i ewentualne poprawianie zadań.

Wyniki kwalifikacji na Warsztaty (tj. przyjęty/nieprzyjęty) zostaną ogłoszone 4 czerwca 2018 wtedy też do osób zakwalifikowanych zostaną rozesłane szczegółowe informacje organizacyjne.

W razie wątpliwości lub pytań - nie wahaj się napisać: warsztatywww@gmail.com.

Terminy

Data Termin
Maj Ukazują się strony wiki warsztatów i zadania kwalifikacyjne
Do 31 maja Rozwiązywanie zadań kwalifikacyjnych i zgłaszanie się do udziału w WWW
   
4 czerwca Ogłoszenie wyników kwalifikacji na Warsztaty
1-12 lipca Warsztaty

 

Warsztaty będą odbywać się w Zabrzu.

Szczegółowe dane o wyjeździe (dokładny koszt, miejsca zbiórki itd.) zostaną podane w późniejszym terminie - koszt udziału w całości warsztatów nie powinien przekroczyć 330 zł. Ten koszt zawiera m.in. noclegi i jedzenie, nie zawiera natomiast dojazdu.

Grupowy dojazd będzie organizowany z kilku dużych miast - można oczywiście dojechać także samemu.

FAQ

 • Jestem jeszcze w gimnazjum, mogę się zgłosić?

  • Tak. Celujemy poziomem zajęć w ambitnych licealistów, jeśli takiemu poziomowi dorównujesz - zapraszamy.

 • Jestem już na studiach, mogę się zgłosić?

  • Niestety, nie. Uczestnikami mogą być osoby idące na studia, ale nie osoby które już studiowały rok lub dłużej. Jeśli jednak chcesz wygłosić wykład (co wiąże się z pobytem tylko na jego czas), skontaktuj się.

 • Zadania kwalifikacyjne są trudne. Jestem w 1. klasie liceum to skąd mam znać [wstaw trudne pojęcie]?

  • Celem zadań kwalifikacyjnych jest właściwe przygotowanie do warsztatów. Owszem, może się zdarzyć, że od ręki potrafisz je rozwiązać. Ale możliwe jest, że musisz nauczyć się np. całkowania czy języka programowania przed ich zrobieniem. Czasem wystarczy wygooglać materiały; a zawsze możesz spytać się prowadzącego zajęcia z prośbą o wskazanie stosownych pomocy dydaktycznych.

 • Zostałem zakwalifikowany na 4 warsztaty. Czy to oznacza, że dostałem się na WWW?

  • Nie - czekaj na oficjalne potwierdzenie kwalifikacji. Otrzymujemy sporo dobrych zgłoszeń, zatem istotne są: oceny z zadań, ew. zakwalifikowanie na więcej niż 4 warsztaty, temat zaproponowanego referatu, osiągnięcia (np. w olimpiadach) i w szczególności ponadprogramowe aktywności (naukowe i nie tylko).