Dla prowadzących

Jeśli masz własny pomysł na warsztaty lub wykład – zapraszamy.

Warsztaty powinny być poświęcone wybranemu tematowi z matematyki, informatyki, fizyki lub astronomii, na poziomie zaawansowania odpowiednim dla zdolnego licealisty (może być też inny temat, byle ciekawy dla osób zainteresowanych mat/inf/fiz/astr). Czas trwania jednego bloku zajęć to 3 dni, każdego dnia po 3 godziny. Zajęcia odbywają się w małych grupach (5-15 osób).

Zachęcamy najpierw do przejrzenia programu poprzednich warsztatów i zapoznania się z poradami, jak przygotować dobre warsztaty. W razie pytań i wątpliwości — nie wahaj się napisać.

Domyślnym prowadzącym jest student licencjatu/magisterki. Niemniej, jeśli jesteś w liceum (lub na doktoracie), a masz dobry pomysł na warsztaty — nie bój się zgłaszać.

Jeśli chciałbyś przedyskutować swoją propozycję przed zgłoszeniem, zapraszamy do kontaktu mailowego warsztatywww@gmail.com lub na Facebooku.

Zgłaszanie warsztatów

Jeśli masz już przemyślaną i przygotowaną propozycję bloku zajęć, zgłoś ją klikając w Zgłoś warsztaty! (przycisk dostępny również na podstronie z programem)

Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu, w tym do konsultacji tematu z odpowiednimi osobami (patrz "Kontakt" poniżej). Możesz na przykład najpierw nadesłać nam kilka krótkich propozycji (np. 3-4 zalążki warsztatów z kilkuzdaniowymi opisami), a pomożemy wybrać z nich najlepszą/mającą największe szanse spodobać się uczestnikom.

Do zgłoszenia należy dołączyć możliwie szczegółowy opis zajęć – poruszana tematyka, trudność, zakres materiału, na czym będą polegać (zadania teoretyczne, kodowanie, przeprowadzanie doświadczeń), jak będzie wykorzystany czas.

Po akceptacji warsztatów

Jeśli Twoje warsztaty zostały zaakceptowane, utwórz w systemie stronę z ich opisem. Opis warsztatów powinien zawierać:

Dodatkowo do prowadzonych zajęć należy przygotować Zadania kwalifikacyjne na swoje warsztaty. Mają one sprawdzać wymaganą na warsztaty wiedzę. Celem zadań jest przyjęcie na WWW osób, które skorzystają z zajęć i naprawdę są zainteresowane wyniesieniem z nich czegoś pożytecznego, więc prosimy potraktować to poważnie. Przygotowując zadania kwalifikacyjne, powinieneś, w miarę możliwości, wskazać materiały pomocne w ewentualnym uzupełnieniu wiedzy potrzebnej do ich rozwiązania.

Dodatkowo polecamy przygotować skrypt lub inne materiały do rozdania uczestnikom ("ściąga" z definicjami, streszczenie wykładu etc.).

Uczestnicy będą nadsyłać rozwiązania zadań, które należy sprawdzić i ocenić w odpowiednim terminie. Wyniki należy wpisywać w warsztatowej aplikacji. Wszystkie potrzebne narzędzia znajdziesz na podstronie swoich warsztatów dostępnej przez zakładkę "Kwalifikacja".

Koniecznie zajrzyj też do naszego poradnika: Jak przygotować dobre warsztaty?

Kontakt

Jeśli chciałbyś skonsultować swój pomysł na warsztaty, poprosić o pomoc w przygotowaniu, zadań pytanie organizacyjne itp. - napisz do nas na warsztatywww@gmail.com lub na Facebooku.

Warsztaty będą odbywać się w Zabrzu. Szczegółowe dane o wyjeździe (dokładny koszt, miejsce zbiórki itd.) zostaną w podane w późniejszym terminie. Co do zasady pokrywamy koszty Twojego pobytu w dniach, w których prowadzisz warsztaty.

FAQ