Energetyka Odnawialna

Prowadzący: Gabriela Teda


Co odpowiedzieć konsultantowi od fotowoltaiki?
Kategorie: matematyka fizyka inne

Opis

Niemal zawsze, kiedy poruszany jest temat ekologii, w którymś momencie poruszany jest temat energetyki. Jak wiadomo, bez elektryczności w dzisiejszych czasach nie moglibyśmy żyć, ale wizja tego, jak tragiczne w skutkach jest korzystanie z konwencjonalnych źródeł energii spędza wielu osobom sen z powiek. Spora część społeczeństwa patrzy na energetykę odnawialną jak na jeźdźca na białym koniu, który uratuje nasz świat przed klimatyczną zagładą. Może jesteś taką osobą? Po moich warsztatach prawdopodobnie stracisz nieco zapału, ale na pewno dowiesz się czegoś nowego. Dowiesz się, jakie są główne problemy z poszczególnymi źródłami energetyki odnawialnej, jakie są zalety, w jaki sposób są wykorzystywane i wiele innych. Możemy też spróbować wyjść poza obszar stricte naukowy i w teoretyczny sposób opowiedzieć sobie o rzeczach praktycznych, żebyście w przyszłości nie musieli płacić milionów monet hydraulikowi.

Wymagania

Jeśli chodzi o zakres waszej wiedzy, nie będzie on specjalnie wychodził poza to co robi się w liceum. Jednak są rzeczy, które dobrze byłoby sobie przypomnieć przed warszatami i są one ujęte w zadaniach kwalifikacyjnych. 

Wymagane cechy i umiejętności:

  1. Podstawowa umiejętność czytania schematów (jest to ujęte w zadaniach)
  2. Znajomość podstawowych urządzeń pomiarowych
  3. Dobre chęci

W razie jakichkolwiek problemów zachęcam do kontaktu

Messenger: Gabriela Teda 

E-mail: gabriela.teda@gmail.com

Przydatne rzeczy

Myślę, że zadania nie są szczególnie wymagające. Raczej nie potrzebujecie do ich wykonania więcej niż swojego zeszytu i chwilki szukania w googlu. Oczywiście jeżeli pojawiłby się jakiś problem to zachęcam do kontaktu o każdej porze dnia i nocy. Przed samymi warszatami nie musicie robić więcej, aniżeli zadanka. W wolnym czasie proszę także o uzupełnienie krótkiej ankiety. Szczegółowo będziemy się dogadywać jeszcze później, ale chciałabym wam przygotować wstępną propozycję. 

Tutaj ta ankieta:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYL3JytksJsGOUY9iSf880HFecin9uf3Uzq7ulaDF3ZGbRIA/viewform?usp=sf_link