Michał Tarnowski

Prowadził warsztaty:

Jestem korepetytorem matematyki, fizyki i sporadycznie języka angielskiego, a hobistycznie wikipedystą i szerzej wikimedianinem. Bywam też:

  1. tłumaczem nieprzysięgłym tego języka, np. książki popularnonaukowej Fizyka w rysunkach (PWN 2018);
  2. popularyzatorem nauki, np. publikując w miesięczniku edukacyjnym „Delta”;
  3. filozofem, np. występując na konferencji „Oblicza czasu” (UJPJ2, Kraków 2016) i koordynując internetowe grupy dyskusyjne.

Studiowałem fizykę i matematykę na trzech uczelniach, m.in. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (FUW), z którym związanych jest lub było wielu organizatorów i uczestników WWW. Mam nadzieję ukończyć matematykę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (UWM), broniąc się z pogranicza algebry elementarnej, algebry wyższej i analizy rzeczywistej, konkretniej z rzeczywistych równań wielomianowych. Od lat rozważam też rozwój w kierunku teorii względności i ciążenia (relatywistyki i grawitacji) – na ten temat publikowałem w „Delcie”, na Wikipedii polskiej i angielskiej i tego działu fizyki uczę się chyba chętniej niż innych.

O WWW usłyszałem w 2009 roku, kiedy po raz pierwszy zorganizowano je w Olsztynie – w szkole, do której wtedy uczęszczałem. Uczestniczyłem w czterech kolejnych edycjach i przestałem, kiedy przeniesiono je do innych miast. W 2018 roku współorganizowałem warsztaty algebry liniowej, tworząc i sprawdzając zadania kwalifikacyjne, jednak niestety nie dojechałem na sam zjazd. Chciałbym dalej rozwijać WWW, dzieląc się zdobytą wiedzą matematyczną, fizyczną, kosmiczną i nie tylko, np. o filozofii, językach, modzie i wizerunku, a w kuluarach – o flagach, grach wideo i filmach, zwłaszcza o fantastyce – markach Might and MagicMatrix i Ghost in the Shell.