SpaceBots - programowanie botów w kosmosie!

Prowadzący: Krzysztof Haładyn


Kategorie: informatyka stosowana

Opis

SpaceBots to gra przeglądarkowa, w której programujemy statki kosmiczne!

Generalna idea jest taka: mamy statek poruszający się w kosmosie i zbieramy surowce pozwalające na jego rozbudowę. Całość dzieje się online, więc statki graczy mogą wchodzić ze sobą w interakcje - mogą się nawzajem atakować i utrudniać sobie nawzajem rozwój, ale także zakładać sojusze i wymieniać surowcami jak i częściami statku.

Najważniejszy jednak jest fakt, że głównym elementem sterowania naszym statkiem jest konsola JavaScript wbudowana w przeglądarkę. Oznacza to, że w bardzo prosty sposób możemy rozbudowywać klienta gry o dodatkowe funkcje, jak np. autopilot, ale także - jak sama nazwa gry wskazuje - pisać w pełni zautomatyzowane boty, które całkowicie nas zastąpią na miejscu pilota, i właśnie tym będziemy zajmować się w czasie warsztatów.

Każdego dnia warsztatów będziemy wprowadzać kilka nowych elementów rozgrywki, po czym wszyscy uczestnicy będą starali się z moją pomocą zaimplementować je w swoich botach. Bardzo mile widziane będą wszelkie formy współpracy i sojuszy, ale zapewne nie obejdzie się też bez wojen ;)

Wymagania

  1. Wzięcie ze sobą komputera z zainstalowaną w miarę aktualną przeglądarką internetową (gra testowana była na Chrome i Firefoxie, ale teoretycznie powinna działać na czymkolwiek co ma wbudowany debugger JS) oraz serwerem HTTP w dowolnej formie
  2. Rozumienie działania komunikacji klient-serwer
  3. Znajomość podstaw programowania w JavaScript
  4. Znajomość API Promises w JS

Przydatne rzeczy

Polecam zaznajomić się z opisem Promises od Google - https://developers.google.com/web/fundamentals/getting-started/primers/promises

Być może później pojawi się tu coś jeszcze