Logika w naszym ciele

Prowadzący: Piotr Lewandowski


Warsztaty poświęcone wszechobecnej komunikacji w naszym ciele, tutaj dowiesz się jak organizm tworzy, przesyła i przetwarza informacje
Kategorie: biologia inne

Opis

Warsztaty których celem jest poznanie podstaw fizjologii komórki, farmakologii, neurobiologii i endokrynologii. Na warsztatach zaczniemy od omówienia mechanizmów komunikacji między pobliskimi komórkami - co moga uwalniać, w jaki sposób, jak może być to przenoszone i jak odbierane. W kolejnej części przejdziemy do większej skali, czyli pętli zależności pomiędzy różnymi narządami w organizmie, w jaki sposób choroby wpływają na tą komunikację, jak diagnozować problem i jak farmakologicznie możemy wpływać na działanie takich pętli. W ostatniej części przejdziemy do układu nerwowego, czyli o komunikacji drogą impulsów elektrycznych - w jaki sposób one powstają, jak są przesyłane i co się z nimi może dziać.

Wymagania

Na pewno w warsztach przyda się podstawowa wiedza w zakresie biologii, chemii i lekko fizyki na poziomie szkoły średniej. Warsztaty planuje prowadzić w formie dyskusji opartej na planie informacji które chce przekazać. Realizując zajęcia w taki sposób będę miał możliwość dostosowania poziomu zajęć do wiedzy uczestników, tak by nie były nudne. Jak wyrobię się czasowo to mam nadzieję, że uda mi się również przygotować coś praktycznego.

Przydatne rzeczy

Na warsztatch może przydać się komputer, tak poza tym wystarczy pozytywne nastawienie i myslę, że każdy z warsztów wyniesie coś pozytywnego.